Forum informatyczne :P

Każdy użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania REGULAMINU forum Infopress.pun.pl

Ogłoszenie

Poszukiwani Experci. Potrzebujemy Reklamy :d

  • Index
  •  » [ Windows ]
  •  » Linux vs Windows (sieci, oprogramowanie, zarządzanie)

#1 2008-05-05 13:37:45

Zevs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 6
Punktów :   

Linux vs Windows (sieci, oprogramowanie, zarządzanie)

Dziś na wykładach wybieramy specjalizację. W zasadzie są do wyboru 3.5 możliwości: sieci, OSy, grafika i jest 50% szans na uruchomienie baz danych. Standardowo chciałem iść na sieci. Ale chodzą słuchy, że będzie linuch. Więc jak pogłoski się sprawdzą to ta opcja odpadnie. Druga kolejność to systemy operacyjne, ale też ma być (prawdopodobnie) linuch. Też odpada. Bazy nie wiadomo czy ruszą, więc pozostaje grafa. Z 3DMaxem i Maya (oba AutoDesku) nigdy nie miałem problemów, więc to będzie tylko formalność (w końcu to ja wybieram temat pracy dyplomowej).
Jakbym wiedział, że tak będzie to bym studiował gdzie indziej. Wszędzie pakują te linuchy a gdy przychodzi co do czego to w pracy i tak głównym kryterium jest znajomość windowsów. Kiedyś nie byłem przeciwnikiem pingwinów (nawet podejmowałem próby korzystania z tego w domu), ale jak widzę na czym stoją światowe koncerny to sytuacja staje się bardzo jasna: tylko Active Directory i Exchange. Oczywiście M$. Już daje przykłady: wielkie sieci handlowe Grupa Metro (czyli Real, Makro, Media Markt i Saturn), Auchan, nie wykluczone też, że i inne; zakłady produkcyjne AMP (znana od jakiegoś czasu jako Tyco Electronics), urzędy pomijam bo to akurat nie jest żaden argument . Skoro wielkie sieci handlowe liczą każdą złotówkę stosując jednocześnie politykę największej funkcjonalności i korzystają z rozwiązań M$ to znaczy, że te rozwiązania są bardziej niż dobre. A skoro tak to dlaczego posiadając niemałą wiedzę na tym polu miałbym wchodzić w niszową technologię i tracić czas, pieniądze i nerwy na naukę w stopniu administracyjnym. Co mi po małej firmie, której nie stać na rozwiązania M$, ja chce zarabiać dużo pieniędzy i robić "swoją działkę", a to może mi dać tylko korporacja.
Heh, chyba robi się off topic, ale to przecież jest taki dział , za 2 godziny dowiem się co "oni" rozumieją poprzez "sieci" i "systemy operacyjne".

Offline

 

#2 2008-05-07 10:03:35

Rylek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Linux vs Windows (sieci, oprogramowanie, zarządzanie)

odnosnie windows vs linuks mozna napsiac niejedna mode na sukces

ogolnie wsystko sie rozbija o zastosowanie
nowu uzytkownik oczekuje od kompa funkcjonalnosci tzn minimalnym skladem bedzie dzialax xyz
linux tez taki moze byc -> via ubuntu czy inny suse/fedora/mandriva jednak osoba ktroa pracowala na win bedzie miec problemy z linuskem z powodow przyzwyczajen
linuks ma inne.. prawie wszystko (najprosciej.. gdzie jest cdrom? jak sienie wyciagnie ikonki nowa osoba moze miec problem)

no programy i gry..
twrocy nie pisza portow gdyz im sie nie oplaca bo zamalo ludzi uzywa linuska badz nie ma narzedzi badz nie to api..
jest WINE ale bez specyfikacji.. moze lata potrwac nim bedzie zgodne w 100% z win xp (o viscie nie mowie) fakt teraz bedzie 1.0.. ale oznacza to tyle co oczyszczenie kodu zamrozenie go i to bedzie podstawa do dalszego rozwoju

dobra a co z grami?
windows ma dx.. czyli api do video dzwieku i sterowania
linux ma opengl openal koniec..

czyli defacto twrocy gier na linuska maja wszytsko co trzeba nie musza sie glowic.. nie wazne ze opengl jest szybszy i wydajnieszy i ma te same badz zblizone efekty graficzne co dx (ogl 3.0 ma miec efekty dx10) ale.. no wlasnie skoro jest lepsze i szybsze to czemu?
polityka m$, wygoda ludzi..

co do wdrazania widnowsa i linuska do sektora biznesowego
prosty przyklad z vista i czemu m$ traci.. czemu? komputery na kotrych ma dzialac nowy windows nie wyrabiaja.. efekt.. trzeba by i kompy upnac cp daje ogrmana ilosc kasy

owszem po co zmieniac jak stare dorbze dziala.. zakonczy sie wsparcie dla xp i firmy maja miec dziurawe kompy?

a moze to ze xp i vista nie sa tak do konca kompatybilne ze soba (sa problemy z siecia do rozwiazania ale trzeba sie naglowic)
pzoatym czy do akrkusza kalkulacyjnego potrzeba kompa na kotrym crisis smiga 60fps w rozdzialce 1600 na ful detalach?
a przeciez firmy nie kupia wersju home tlyko wezma bisnes..

osatnio w swiecie open source byl spory szum o migracji zandarmeri francuskiej na suse
sporo firm w niemczech migruje na linusky by wlasnie nie musiec zmieniac sprzetu

na linuksa przesiadl sie novel

obecnie dla active directory bedzie opublikowana specyfikacja (nie wiem po co skoro i tak juz linuks potrafi obsluzyc ) zreszta sun i novel pracuja nad rozwojem implemetancji skryptu na linuska

zaczolem sam niedawno prace i jako fan open sourcu.. jestem zalamany
po przygodach z poligrafia:
- ja: inkscape, scribus
- oni: corel, pagemaker
oczywuscie nowsze wersje tych programow idealnie praucja (chwala za svg..)
to musze kombinowac aby starsze wersje (na nowe wersje nie ma kasy nawet na upgrade) by odczytac..

noale to juz polityka firmy
sam wole pracowac na corelu (szybciej) ale z braku srodkow.. trzeba sobie radzic

mam nadzieje ze m$ przegra na rynku biznesowym a tworcy oprogramwoania wydadza wersje na pingwina

Offline

 
  • Index
  •  » [ Windows ]
  •  » Linux vs Windows (sieci, oprogramowanie, zarządzanie)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rapfan.pun.pl www.rcteamlublin.pun.pl www.mafiacamorranska.pun.pl www.panfuq.pun.pl www.manager11.pun.pl